dersetkinlik.com


REKLAMLAR

Açık İlköğretim Okulu Ders Seçme İşlemi nasıl yapılır ? Dönem sınavları yapıldıkça ders seçme işlemi nasıl gerçekleştirilecektir?

  • Yeni yönetmelik gereği Yeni Kayıt yapan ve Kayıt Yenileten öğrenci bir üst sınıftan en fazla dört ders seçebilecektir. Aşağıda değişik konumda yer alan öğrencilerle ilgili örnek ders seçme işlemleri yer almaktadır.
  • Örnek 1 : 6. sınıfa yeni başlamış bir öğrenci 6. sınıfın tamamından ve 7. sınıfın seçtiği 4 dersten sınava girebilecektir. Bu öğrenci İlk sınavlarda 6. sınıftan 3 dersten 7. sınıftan 2 dersten başarılı olsun. 2 Sınava girebilmek için belirtilen tarihlerde tekrar kayıt yeniletme yapılacak Kayıt yeniletme esnasında bu öğrenci için sınava gireceği dersler şu şekilde olacaktır. 6. sınıftan başarılamayan 3 ders, 7. sınıftan başarılamayan 2 ders ve 7. sınıftan seçilmemiş diğer 2 ders ayrıca 8. sınıftan seçeceği 4 ders. Şeklinde olacaktır.
  • Örnek 2 : 7. sınıfta kayıtlı bir öğrenci 6. sınıftan sorumlu 3 dersi var. Bu öğrenci kayıt yeniletirken 6. sınıftaki 3 dersten 7. sınıfın tamamından ve 8. sınıftan seçtiği 3 dersten sınava girebilecektir. ( bir dönemde en fazla 12 dersten sınava girilmektedir. Bu sebeple bu öğrenci 8. sınıftan 3 ders seçebilecektir.)
  • Örnek 3 : 6. Sınıfta kayıtlı bir öğrenci kayıt yeniletirken 6. sınıfın tamamı ve 7. sınıftan seçtiği dört dersten sınava girecektir. Sınavda 6. sınıfın Türkçe dersinden başarısız diğer girdiği tüm derslerden başarılı olsun , bu öğrenci bir sonraki kayıt yenilemede ders seçerken 6. sınıfıntan başaramadığı Türkçe dersi, 7. sınıftan geriye kalan 2 dersi ve 8. sınıftan seçtiği 4 dersi alarak sınavlara girebilir. Bu sınavlarda da yine 6. sınıftaki Türkçe başarısız diğer girdiği dersler başarılı olsun. Yine kayıt yenilerken 6. sınıftan başarısız Türkçe dersi ve 8. sınıftan geriye kalan 2 dersten sınava girilecektir. Bu sınav sonucunda 6. sınıf Türkçe başarısız 8. sınıf dersleri başarılı olsun. Bu durumda öğrenci 6. sınıftaki Türkçe dersini başarmadığı sürece mezun olamaz.
  • Bu Sayfada Açık Öğretim kategorisi altında, Ders Seçme İşlemi nasıl yapılır ? Dönem sınavları yapıldıkça ders seçme işlemi nasıl gerçekleştirilecektir? yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz Ders Seçme İşlemi nasıl yapılır ? Dönem sınavları yapıldıkça ders seçme işlemi nasıl gerçekleştirilecektir? değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Benzer Konular

07-08 Mayıs 2011 Tarihli AÖL ve MAÖL 2. Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

1. Oturum Sorularını indirmek icin TIKLAYINIZ (165) 2. Oturum Sorularını indirmek icin TIKLAYINIZ (137) 3.Oturum...

2011 Açık Öğretim Lisesi 1.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları

15-16 Ocak 2011 Tarihinde Yapılan AÖL ve MAÖL Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı 2011 Açık...

2008-2009-2010Açık öğretim Lisesi 1.Dönem -2.Dönem Soruları-Açık öğretim Lisesi Geçmiş Yılların Soruları

16-17 Ocak 2010 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Sınav soru ve cevapları 15-16 Mayıs 2010...

Yukarı