dersetkinlik.com


REKLAMLAR

İlköğretim Haftası İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni

İlköğretim Haftası İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni

Sayın müdürüm, kıymetli misafirler, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,

İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı; yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır.

Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır.

Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Aksi durumda Türk Milleti diye bir millet tarih olmaktan kurtulamaz.

Bir ülke ulusuyla kalkınmak, ulusuyla mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler.

Eğitim öğretime önem verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı – yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanların yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir birey olacaklardır.

Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim.

Benzer Konular

12 Nisan Turizm Haftası Kutlama Programı

indirmek icin TIKLAYINIZ (225)...

22 Nisan Dünya Günü

22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Örgütlenmelerin kuruluş yıldönümlerinin kutlanılması bir gelenektir. Bunun yanı sıra, kalkınma planlarının kuruluş yılı baz alınarak...

Çanakkale Zaferi Kutlama Programı Konuşma Metni

18 Mart 2009 tarihi Çanakkale Zaferimizin 94 üncü yıl dönümüdür. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri...

19 Mayıs Şiirleri

19 Mayıs Türküsü On dokuz Mayıs, En yüce bayram. Bize armağan, Bıraktı Ata’m. Sağız vatanca,...

Yukarı